About

Materiály

sen skutočnosť

Udalosti slovenského štátu v 4 kapitolách

Výpovedná sila výstavy závisí aj od porozumenia kontextu exponátov, téma si vyžaduje hlbší ponor do problematiky. Oddelenie galerijnej pedagogiky SNG preto vytvorilo sériu pracovných a metodických listov a ich interaktívnou formou chce priblížiť vizuálnu kultúru a ideológiu obdobia slovenského štátu. Verzie pre študentov a pedagógov sú vzájomne prepojené, pre ich plnohodnotné využitie odporúčame stiahnuť a použiť oboje.


Pracovné listy


Príbehy 20. storočia

Na webstránke sú použité audio záznamy z projektu Príbehy 20. storočia. Ide o dokumentaristický projekt neziskovej organizácie Post Bellum SK, v rámci ktorého sa nahrávajú rozhovory s pamätníkmi a svedkami dôležitých udalostí 20. storočia. Združuje stovky prevažne mladých ľudí, ktorí zbierajú spomienky pamätníkov. Nahrávajú rozhovory, digitalizujú fotografie, denníky, archívne materiály a ukladajú ich do medzinárodného archívu Pamäť národa.

Ak aj vy máte tip na zaujímavého pamätníka, napíšte na pamatnici@postbellum.sk

Zapojte sa do súťaže Príbehy 20. storočia. Nahrajte príbeh svojich starých rodičov a vyhrajte iPhone alebo 50 000 Kč.

Post Bellum SK je nezávislou občianskou iniciatívou, ktorú financujú predovšetkým drobní darcovia. Pomôžte aj vy! Staňte sa členmi Klubu priateľov Príbehov 20. storočia alebo pošlite jednorázový dar na účet SK12 0200 0000 0029 3529.

Pridajte sa k nám! Čím viac nás bude, tým väčšie spomienkové dedičstvo zachováme pre naše deti.

I'd like to be informed about updates